Wykadrowany Świat to moje pierwsze blogowe dziecko. Pierwszy post został opublikowany w grudniu 2016 roku a obecnie na naszej mapie znajduje się ok 70 miejsc. 

 
Wiadomym jest, że do tanga i dziecka trzeba dwojga. Tak też było w tym przypadku. Gdyby nie Zuza to nie spłodziłbym żadnego blogowego dziecka. Jak wcześniej wspomniałem, wszystko zaczęło się w grudniu 2016 roku, chociaż w mojej głowie siedziało to już wcześniej. Moimi największymi pasjami są fotografia i podróże. Zuza namawiała mnie, żebym założył bloga i dzielił się swoją pasją. Długo się zastanawiałem i walczyłem ze sobą. Czy ja się do tego nadaję, czy będę potrafił, czy znajdę czas i czy w ogóle warto? W końcu podjąłem decyzję i stwierdziłem, że zaryzykuję a jak nie wyjdzie to wiele nie stracę, szczególnie, że od początku do końca tworzyłem tego bloga własnymi siłami i internetowymi poradnikami. Ostateczna decyzja założenia bloga padła podczas świątecznej atmosfery na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu. Magia Świąt normalnie. Jarmarku też dotyczył pierwszy wpis, chociaż nie miałem wtedy jeszcze pomysłu jak to będzie wszystko wyglądać. 
 
Nazwa Wykadrowany Świat oddaje chyba czego można się na tym blogu spodziewać? Od grudnia 2016 roku trochę czasu minęło, blog się bardzo zmienił, rozbudował i rozwinął. Jego idea pozostała jednak niezmieniona. Mimo że pracowałem zawodowo a blog był (i jest) prowadzony hobbystycznie to starałem się publikować w miarę regularnie (mniej więcej jeden post, jedno miejsce na tydzień). Dzisiaj Wykadrowana Mapa liczy ok. 70 miejsc i cały czas wzbogaca się o nowe.
 
Wykadrowany Świat poświęcony jest przede wszystkim Polsce. Jest kilka miejsc spoza naszego kraju, ale tych policzyć można na palcach jednej ręki. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że uważam nasz kraj za piękny i atrakcyjny, zarówno architekturowo, krajobrazowo jak i ogólnie turystycznie. Mamy wspaniałe zabytki, piękne krajobrazy, interesujące muzea i skanseny. Jesteśmy bardzo ciekawym krajoznawczo krajem z bardzo bogatą historią, którą czuć na każdym kroku. Nie mamy czego się wstydzić a wręcz przeciwnie, powinniśmy być dumni z tego co mamy i się tych chwalić. Po co iść za trendami i dziwną modą na pokazywanie co mają inni? Jaki sens jest zachwycać się kulturą, historią i zabytkami innych państw nie wiedząc co ma się u siebie?
Pamiętam jak na studiach profesor geografii (profesor starszej daty) ubolewał, że jego studenci wakacje spędzają na Malediwach czy Wyspach Kanaryjskich a nie wiedzą gdzie jest Wieliczka. Bardzo mi to utkwiło w pamięci i cały czas to mam z tyłu głowy.
Dlaczego więc Wykadrowany Świat a nie Wykadrowana Polska?
Uważam, że Polska jest fantastyczna turystycznie, ale nie chcę się tylko ograniczać do naszego kraju, chociaż powstać mogłoby o nim tysiące wpisów. Może będę nieskromny, ale nie skłamię jeśli napiszę, że na tyle znam historię i kulturę Polski a nawet mitologię słowiańską, że z czystym sumieniem mogę się fascynować innymi. Też tak robię. Fascynuje mnie mitologia, kultura, historia i zabytki innych państw, narodów, regionów. Z czasem też będę razem z rodziną odwiedzał inne zakątki Europy i Świata, dlatego właśnie chcę Wykadrować Świat a nie tylko Polskę.


PS. Jeśli chcesz wejść w mój Wykadrowany Świat to kliknij TUTAJ i przenieś się do miejsca, gdzie zobaczysz potężne zamki, olśniewajace pałace, bogate świątynie, piękne krajobrazy i wiele więcej.

AKTUALIZACJA 21.11.2018

Obecnie pod nazwą Wykadrowany Świat funkcjonuje blog fotograficzno-lifestylowy. Dotychczasowy blog fotograficzno-podróżniczy oczywiście cały czas jest i ma się dobrze. Jest tylko jedna mała zmiana. Zmienił się trochę adres. Przed wykadrowanyswiat.pl wystarczy dodać “miejsca.”, gdyż blog ten stał się subdomeną i częścią większego projektu.
***
 
Rate this post