Cześć!

Nazywam się Marcin Dobrzański. Jestem miłośnikiem fotografii, podróży i mojego syna. Jestem również autorem tego bloga.

 

 

Co tu znajdziesz?

Na blogu łączę swoją fotografię (swoją bo wszystkie zdjecia, które tu znajdziesz są mojego autorstwa) z szeroko pojętym lifestylem. Znajdziesz tu tematy parentingowe pisane na podstawie mojego doświadczenia i moich przemyśleń. Poznasz piękne i ciekawe, te bardziej i mniej znane zakątki Polski i nie tylko. Przeczytasz też na różne inne tematy lifestylowe z życia wzięte.

Muszę jednak opowiedzieć Ci moją historię od początku.

 

Kim jestem?

Nie lubię pisać o sobie, chcę jednak, żebyśmy się lepiej poznali, więc…

Pochodzę z Kluczborka, miejscowości na Opolszczyźnie. Tam chodziłem do szkoły, tam dorastałem, tam pierwszy raz się zakochałem. Nadszedł jednak czas, kiedy skończyłem 18 lat i stałem się “dorosły”. Na studia poszedłem do Opola na Turystykę i Rekreację. To miasto stało się na trzy lata moim domem. Po skończonym licencjacie stwierdziłem, że chcę coś zmienić i iść dalej. Na kolejne dwa lata przeniosłem się do Wrocławia, gdzie uzyskałem tytuł mgr Turystyki i Rekreacji o specjalności Menadżer Destynacji Turystycznej. Mimo że Wrocław znałem już wcześniej to dopiero gdy w nim zamieszkałem poczułem to coś, zafascynowałem się nim i zauroczyłem. Mimo to, po dwóch latach wróciłem do rodzinnych stron i zacząłem pracę w średniowiecznej Byczynie. Jednak to nie było to. Postanowiłem, że chcę zamieszkać i pracować w Warszawie. Jak postanowiłem tak zrobiłem. Wyjechałem do stolicy. Tu znalazłem pracę, tu poznałem swoją żonę, tu urodził się mój syn. Obecnie razem z rodziną mieszkam w podwarszawskim Legionowie.

Moją największą pasją jest fotografia, która zajmuję się od 10 lat. Głównie jednak fotografuję amatorsko, chociaż bywały i bardziej zawodowe momenty w mojej karierze. Uwielbiam fotografię uliczną, czyli street photo. Na zdjęciach uwieczniam miasta, architekturę, krajobrazy. W swoim portfolio mam też zdjęcia modelingowe, ale to raczej dawne czasy. Na swoim koncie mam zdjęcia robione na zamówienie, zdjęcia reklamowe i promocyjne, zdjęcia do albumów i na strony www. Największym jednak osiągnięciem jest wystawa mojego fotoreportażu z badań archeologicznych.

 

Historia Bloga

Wykadrowany Świat powstał w grudniu 2016 roku. Początkowo był to blog fotograficzno-podróżniczy, gdzie pokazywałem różne zakątki przede wszystkim Polski. Z czasem jednak chciałem pójsć dalej. Narodziny syna sprawiły, że chciałem też pisać o ojcostwie, pójć bardziej w parenting. Założyłem więc drugiego bloga (tata z aparatem). Po niedługim czasie przestałem niestety go prowadzić. Następnie założyłem bloga imiennego (marcin dobrzański blog), na którym chciałem pisać na różne tematy lifestylowe. Przez cały ten czas Wykadrowany Świat cały czas i bez przerwy się rozwijał. Nadszedł taki moment przemyśleń. Ich wynikiem było połączenie wszystkiego w jedną całość. Wykadrowany Śwat się powiekszył. Z bloga fotograficzno-podróżniczego stał się blogiem fotograficzno-podróżniczo-parentingowo-lifestylowym, lub po prostu blogiem lifestylowym. Pierwotny Wykadrowany Świat jednak pozostał. W całości jest i funkcjonuje jako subdomena obecnego bloga (http://miejsca.wykadrowanyswiat.pl/).
Obecnie Wykadrowany Świat z racji braku czasu funkcjonuje przede wszystkim jako fotoblog.

 

Bądźmy w kontakcie

Zajrzyj na fanpage Wykadrowanego Świata. Wrzucam tam własne zdjęcia z ciekawych miejsc w Polsce i nie tylko. Informuję o nowych wpisach. Czasem po prostu coś napiszę lub o coś zapytam.

 

 

Obserwuj Wykadrowany Świat na Instagramie. Na starym profilu wrzucałem zdjęcia nawiązujące do poprzedniej tematyki bloga. Obecnie Instagram to zdjęcia z podróży, zdjęcia mojego synka, zdjęcia rodzinne, zdjęcia lifestylowe.

@wykadrowanyswiat.pl

Jeśli chcesz zajrzeć na mój prywatny FB to nie mam nic przeciwko, wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

Moje najlepsze teksty

Najpopularniejszymi tekstami (nie licząc subdomeny z miejscami) są: “Rozszczep. Część I” oraz “Czytanie przeszłości“.

 

 

 

 

 

Pozdrawiam Cię gorąco!

Wykadrowany Świat / Marcin Dobrzański